Kontakt

Her finder du kontaktoplysninger til Randers Ungdomsskole, ungdomsskolens ledelse og sekretariatet.

Randers Ungdomsskole
Laksetorvet 1
8900 Randers C

Tlf.: 8915 4600
E-mail: ungdomsskolen@randers.dk

EAN: 5798004314258
SE: 29189668

Sekretariatet har åbent:

Mandag og onsdag: 07.00-15.00
Tirsdag og torsdag: 07.00-17.00
Fredag: 07.00-13.00

Sekretariatet

Berit Schneider Mogensen
Sekretær, køretekniske og førstehjælpskurser, faktura og kontering, ferieindberetning og løn
Tlf.: 8915 4604
E-mail: berit.s.mogensen@randers.dk

Mirela Basic
Sekretær
Tlf.: 8915 4605
E-mail: mirela.basic@randers.dk

Marianne Koch
Sekretær
Tlf.: 8915 4606
E-mail: marianne.koch@randers.dk

Ledelsen

Ungdomsskoleleder

Steffen Reng Andersen
Hovedkontoret Laksetorvet
Tlf.: 8915 4608 eller 2558 2826
E-mail: steffen.andersen@randers.dk
Træffes bedst kl. 07.30-16.00

Afdelingsledere

Peter Emmert Larsen
Center for Undervisning og læring/SSP-koordinator
Nyholmsvej 12
Tlf.: 8915 4630 eller 2021 8240
E-mail: peter.larsen@randers.dk
Træffes bedst kl. 08.00-15.00

Bo Jacobsen
Heltidsundervisningen (HU)
Projektskolen Stålvej 4
Kompasset Dronningborg alle 1
Heltidsskolen Klostervej
Tlf.: 4027 2472
E-mail: bo.jacobsen@randers.dk
Træffes bedst kl. 07.30-16.00

Finn Sørensen
Center for innovation og kompetence
Hovedkontoret Laksetorvet
Tlf.: 8915 4603 eller 2250 9081
E-mail: finn.soerensen@randers.dk
Træffes bedst kl. 07.30-15.30

Henrik Bille Krebs
Center for Fritidsmiljøer og demokrati/Kaosambassaden
Tlf.: 5148 8277
E-mail: henrik.bille@randers.dk
Træffes bedst kl. 08.00-15.00